piątek , 23 Czerwiec 2017

Ludzkie szczątki znalezione w mauzoleum pierwszego cesarza Chin

Archeolodzy ogłosili, że 5 letnie badania małych dołków w mauzoleum Qin Shi Huang, pierwszego cesarza Chin (259-210 r.p.n.e.) pokazały, że cesarskie konkubiny były po śmierci palone i chowane w specjalnych ofiarnych grobach.

Archeolodzy po 5 latach badań nad wykopaliskami w mauzoleum ogłosili, że doły grobowe w cesarskim mauzoleum zawierały szczątki młodych kobiet, które uważa się za cesarskie konkubiny. Jak dotąd tylko 10 z 99 dołów zostało przebadanych pod tym kątem, jednak badacze sądzą, że pozostałe doły wykopane zostały w tym samym celu. Nawiązując do teorii Zzhanga Weixinga, dyrektora departamentu archeologicznego cesarstwa Qin Shi Huanga, braki w szkieletach kobiet sugerują, że młode konkubiny były zabijane gdzie indziej i dopiero potem chowano je w dołach zamiast w tamtejszych konwencjonalnych trumnach.

Pierwszy cesarz Chin zasłynął ze swojej armii terakockich wojoników strzegących jego miejsca spoczynku, gotowi dopełniać swej roli nawet po śmierci. Jego mauzoleum jest uważane za kopię jego królestwa- którego, jeśli wierzyć zapiskom, budowa zajęła 37 lat a do prac budowlanych zaangażowano 720 tys. ludzi. Monumentalna konstrukcja miała być przypomnieniem potęgi jego panowania za życia.

Wierząc historycznym zapiskom, mauzoleum było miejscem niezliczonych zbrodni. Wielu budowniczych zmarło na wksutek ciężkiej pracy podczas budowy,a wszyscy budowlańcy zostali pogrzebani żywcem. Starożytne teksty mówią też, że wszystkie konkubiny cesarza zostały pochowane razem z nim, by towarzyszyć mu z życiu pośmiertnym. Drugi cesarz Chin powiedział „To byłoby niestosowne ze strony konkubin, które nie mając synów byłyby wolne po śmierci ich pana”.

O nas admin

Jeden komentarz

  1. No to wszyscy razem poszli do piekła, ale nie do tego samego lochu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *