piątek , 23 Czerwiec 2017

Naukowcy: fizyka kwantowa dowodem na istnienie życia po śmierci

consciousness-parallel-universe

Książka pod tytułem „Biocentryzm: Jak życie i świadomość jest kluczem to zrozumienia natury wszechświata” wydana w usa, poruszyła cały internet. Temat jest dość gorący, a w skrócie chodzi o to, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią mózgu, ale może trwać wiecznie.  Autorem książki jest naukowiec Robert Lanza, który nie wątpi w taką możliwość.

Lanza jest ekspertem w dziedzinie medycyny regeneracyjnej i dyrektorem Advanced Cell Technology Company. Zanim stał się sławny dzięki swoim badaniom nad rozszczepieniem komórek, znano go również z wielu sukcesów w dziedzinie klonowania zagrożonych gatunków.  Nie tak dawno temu, Lanza zainteresował się fizyką i astrofizyką. Poprzez tą mieszankę wybuchową powstała teoria biocentryzmu, którą profesor wyznaje od momentu jej stworzenia.

Teoria mówi, że śmierć po prostu nie istnieje. Zgon to tylko iluzja, która wrasta w ludzi od momentu narodzin. Istnieje, bo ludzie utożsamiają się ze swoim ciałem, wierzą, że ciało w końcu osiągnie kres swojej użyteczności i prędzej czy później to samo stanie się z ich świadomością. Jednak świadomość istnieje poza granicami czasu i przestrzeni. Jest zdolna do znajdowania się w każdym miejscu we wszechświecie: zarówno w ludzkim ciele jak i poza nim. Takie założenie zgadzałoby się z podstawowymi prawami fizyki kwantowej, czyli dana jednostka może znajdować się wszędzie i działać na nieskończenie wiele sposobów. Lanza wierzy też, że światy równoległe istnieją w tym samym czasie i zawierają kopie zdarzeń, które miały miejsce w naszym świecie. W jednym wszechświecie ciało może być martwe, a w innym kontynuować swoją egzystencję wykorzystując do tego świadomość z poprzedniego ciała.

O nas admin

3 komentarze

  1. o to naprawdę ciekawe, ja od jakiegoś czasu bardzo interesuję się tym tematem, więc im więcej dowodów tym dla mnie lepiej. Ale przyznam, że też bardzo mnie zaciekawiła ksiązka Mapa nieba. Jak szukacie odpowiedzi na temat tego co się z nami dzieje po śmierci warto sięgnąć po tę książkę.

  2. Zgadzam się całkowicie—każdy kto od momentu zaistnienia przeszedł już kilka etapow bycia na ziemi i z punktu ezoteryki jest już stara dusza to o tym wie.Pamieta zdarzenia,miejsca i zainteresowania tez dużo mowia o człowieku–dlugi temat…

  3. A teraz ja , to co mi się przydażyło żadne światł ani tunel , po prostu bycie z rodziną ale nie tylko z tą na Ziemi ale też która odeszła . To odczucie jak by , być ze wszystkimi a jednak nie widzieć nikogo ,chciałbyś coś powiedzieć ale nie ma po co ,tak jak byś był , sam a jednak ze wszystkimi , Blogość tylko to mi przychodzi do głowy ale to jest tysiąckreć fajniejsze ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *