piątek , 23 Czerwiec 2017

Niesamowity domek zbudowany w 6 tygodni

Chcieliście kiedyś zamieszkać w domu, w którym czulibyście się połączeni z naturą? Jest człowiek, który zbudował sobie dom w Tajlandii,dzięki któremu czuje się bliższy naturze, a jego budowa pochłonęła jedynie 9 tysięcy dolarów.

 
Steve Areen dostał propozycję od swoich przyjaciół, którzy odstąpili mu trochę ze swojej ziemi, na której mógłby zbudować dla siebie wymarzony dom. Dla Steve’a, wymarzony dom był prosty, związany w jakiś sposób z naturą i w pełni funkcjonalny, odpowiadający jego potrzebom. Jak widać na obrazku wyżej, dom wygląda naprawdę niezwykle i ładnie.
 

Dalej Następne

04 Cheap House Thailand $9000

02 Cheap House Thailand $9000

05 Cheap House Thailand $9000

Dalej Następne

 
Udało mu się zrealizować swoją wizję w zaledwie 6 tygodni, zaczynając od konstrukcji z cementowych bloków. Mimo, że podoba mu się dotychczasowy twór, następna budowla ma się składać z bloków ziemi. Warto zauważyć, że budżet jaki przeznaczył na zbudowanie domu, nie przekroczył 9 tysięcy dolarów, co było możliwe również dzięki niskim kosztom życia w Tajlandii. Steve miał możliwość wzniesienia całej struktury budynku za 6 tysięcy dolarów, a pozostałe środki przeznaczył na wystrój wnętrza.
 

 

Dalej Następne

07 Cheap House Thailand $9000

08 Cheap House Thailand $9000

Dalej Następne

 
 
Nie tylko Steve jest zainteresowany budowaniem wygodnych i unikalnych domów. Wygląda na to, że ludzie z całego świata szukają czegoś nowego, z lepszym wyglądem i czulszym wzrokiem na naturalne aspekty tego, co nas otacza.
 

 
Być może, ludzie czują się coraz bardziej zmęczeni standardowo wyglądającymi domami? A może chodzi o potrzebę bliższego kontaktu z naturą? Możliwe jest też, że ludzie po prostu chcą pozbyć się dotychczasowych nudnych aspektów życia codziennego, w których wracają do nudnie zaprojektowanego domu, wg kanonów ustalonych wcześniej przez projektantów.
 

 

Nieważne jednak o co by chodziło, wyraźnie widać, że przyszłość naszego świata podąża w kierunku coraz bardziej komfortowego i zrównoważonego stylu życia. Dzięki technologiom oszczędzania energii i domom ekologicznym pozostaje coraz mniej powodów, aby żyć tak, jak żyło się jeszcze 10 lat temu.

O nas admin

Jeden komentarz

  1. Fajne domki ale nie na nasz klimat :/ W sumie w polsce moznaby takie cus postawic taniej ale problem w zimie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *