piątek , 23 Czerwiec 2017

Ningen- dziwny stwór Antarktydy

ningen

Przez ostatnie kilka lat było głośno w Japonii na temat gigantycznego humanoida nawiedzającego mroźne wody Antarktydy. Spróbujmy przyjrzeć się rzekomym dowodom na istnienie tej istoty i odpowiedzieć na pytanie: czy może rzeczywiście istnieć?

Najczęściej Ningen jest opisywany jako biały o długości od 20 do 30 metrów. Pierwszy został zauważony przez japońską załogę rządową zajmującą się badaniem wielorybów. Światkowie naoczni mówią, że ma kształt przypominający sylwetkę człowieka, często nawet z nogami i 5 palczastymi dłońmi. Niektórzy jednak upierają się, że ma ogon przypominający płetwę syreny, a najbardziej widoczne są oczy i otwór gębowy.

ningen2

Z początku załoga sądziła że widzi obcy statek podwodny, ale kiedy obiekt znalazł się bliżej ich statku zdali sobie sprawę, że nie może być to coś zbudowanego ręką człowieka. Zobaczyli żywego humanoida, który szybko zniknął pod wodą.

ningen3

Mimo wielu zeznań, Ningen jest traktowany jako jedna z miejskich legend. Wiele zeznań odnośnie tej kreatury łudząco przypomina teksty z forum 2channel sprzed wielu lat. Posty należały do osoby, która była znajomym członka rządowej agencji ws. badań nad wielorybami. Pierwotny tekst można przeczytać klikając tutaj.

ningen4

Temat stał się na tyle popularny, że przyciągnął użytkowników nawet spoza społeczności 2channel. W listopadzie 2007 japoński magazyn MU piszący o zjawiskach paranormalnych zamieścił artykuł na temat humanoida z Antarktydy. Tekst traktował o możliwości istnienia nieznanych dotąd istot zamieszkujących południowe morza. Zamieszczono również zdjęcia wykonane w Google Maps przedstawiające coś, co wyglądało jak Ningen przemierzający południowe wody Oceanu Atlantyckiego przy wybrzeżach Namibii.

ningen5

Dotąd nie przedstawiono jednak żadnego rozstrzygającego dowodu istnienia Ningena. Uważa się, że rząd trzyma w tajemnicy wiarygodne zeznania z dowodami zdjęciowymi, jak dotąd nie zostały jednak ujawnione żadne informacje dla grona publicznego, a świadkowie zobowiązani są do zachowania milczenia.

Poniżej znajdują się nagrania rzekomo pokazujące Ningena:

Spotkania z Ningenem wydają się być najbardziej prawdopodobne w nocy, przez co trudniej je sfotografować lub nagrać. Większość zdjęć wygląda jakby to były po prostu lodowce, a znanym jest fakt, że nierzadko przybierają człowieko-podobne kształy.

ningen6

W każdym razie, brak jak dotąd niepodważalnych zdjęć. Albo one nie isnieją, albo z jakiegoś powodu rząd zatajnił ich istnienie nie chcąc wywołać protestów przeciwko wyprawom ws. badań nad wielorybami.

 

O nas admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *