piątek , 23 Czerwiec 2017

Obce formy życia na Europie?

Być może odkrycie pozaziemskich form życia czai się tuż tuż. Organizacja NASA ogłosiła właśnie, że prawdopodobnie odnaleźli strumienie wody wydobywające się spod skorupy księżyca Jowisza- Europy. Jest to szansa dla naukowców na zbadanie wody w stanie płynnym, która znajduje się na tym satelicie, jak i również możliwość pozyskania dowodów na istnienie mikroskopijnych form życia znajdujących się w kosmicznych oceanach.

Nie ma jeszcze jednak jednoznacznego dowodu na to, że to co udało się badaczom zobaczyć przez teleskop Hubble’a to z pewnością woda, ani że może zawierać jakiekolwiek formy życia. Środowisko naukowców uważa jednak, że to właśnie satelita Jowisza jest najbardziej prawdopodobnym miejsce w Układzie Słonecznym, gdzie może istnieć życie.

Już prowadzone są prace organizacyjne aby wysłać tam sondę i dokładniej zbadać tajemnicze zjawisko. Astronomowie dzięki technologii zastosowanej w teleskopie Hubble’a mają możliwość obserwacji światła ultrafioletowego, które pomaga znajdywać ślady wody nad powierzchnią Europy. Odbite cząsteczki fotonów mogą wskazywać na obecność cząsteczek wody z lodem lub pary wodnej. Wszystkie erupcje na księżycu skupiały się głównie wokół południowego bieguna księżyca.

O nas admin

2 komentarze

  1. Kolejna taka wiadomość, a jak na razie tego życia nie znaleziono zobaczymy czy w ciągu 10 lat cokolwiek odnajdą, bo to jak na razie robienie sensacji wokół niczego tak naprawdę

  2. Najpierw niech znajdą tą wode

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *