piątek , 23 Czerwiec 2017

Poszukiwania podróżników w czasie

szukanie podróżników w czasie

Teresa Wilson oraz Robert Nemiroff z MIT szukają w internecie śladów po podróżnikach w czasie. Interesują ich najbardziej prorocze wpisy oraz wzmianki na temat wydarzeń, które sprawdziły się zgodnie z ich przepowiednią.

Fundamentem do poszukiwań były odniesienia do komety C/2012 S1, na temat której rozmawiano już we wrześniu 2012 czyli przed jej odkryciem. Na celowniku są też wpisy dotyczące papieża Franciszka, którego elekcję przewidziano przez marcem 2013 roku. Wilson i Nemiroff liczą na to, że potencjalni podróżnicy w czasie okażą się na tyle nieostrożni, że wyjdzie ich wiedza na temat przyszłych wydarzeń i faktów.

 

Biorąc pod uwagę stopień rozpowszechnienia internetu można uznać, że przeszukiwanie sieci pod kątem obecności podróżników w czasie może być najdoskonalszą z dostępnych dotychczas metod. Technicznie rzecz biorąc nie szukamy samych podróżników, ale informacji, które pozostawili

 

Jednak jak na razie, rezultatów brak. Uczeni sądzą za to, że nie jest to dowód na niemożliwość podróży w czasie. Brak śladów może powodować wiele czynników. Po pierwsze może być fizycznie niemożliwe, by podróżujący w czasie pozostawiali w przeszłości jakieś ślady, nawet niematerialne. Po drugie, może być fizycznie niemożliwe odnalezienie takich śladow, gdy może to naruszać nieznane jeszcze prawa fizyki. W końcu, podróżujący w czasie mogą nie chcieć być znalezieni.

O nas admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *