piątek , 23 Czerwiec 2017

Stephen Hawking znów ostrzega przed obcą cywilizacją

Znany brytyjski astrofizyk Stephen Hawking już nie raz ostrzegał przed konsekwencjami wynikającymi z kontaktu z innymi cywilizacjami. Tym razem poruszył również ten temat w trakcie programu internetowego pod tytułem „Ulubione miejsca Stephena Hawkinga”. Mogliśmy usłyszeć nowe informacje o potencjalnie zdatnej do zamieszkania planecie Gliese 832 c. 

Hawking wierzy, że na oddalonej o 16 lat świetlnych planecie z dużym prawdopodobieństwem może istnieć życie. Jednocześnie przypomina, że kontakt z mieszkańcami tej planety może przypominać spotkanie rdzennych amerykanów z Krzysztofem Kolumbem, co może dla nas skończyć się po prostu źle.

desktop_27-09-2016_13-14-09-301

Jak sam fizyk mówi:

„W miarę upływu lat jestem coraz bardziej  przekonany, że nie jesteśmy sami we wszechświecie”, mówi Hawking.
„Pewnego dnia możemy odebrać sygnał z innej planety, ale powinniśmy się mocno zastanowić zanim na niego odpowiemy”

Nie można lekceważyć tych wątpliwości, zwłaszcza, że ma je znany ze swoich przełomowych badań słynny astrofizyk. Marzenia ludzkie o stopniowej eksploracji i kolonizacji kosmosu zazwyczaj zakładają, że to my jesteśmy jednymi z tych „silniejszych”, jednak prawda jest taka, że gdyby jakakolwiek cywilizacja była zdolna do pokonywania odległości lat świetlnych, bardziej prawdopodobne jest, że zrobią to w bojowych i ekonomicznych zamiarach, niż że robią to tylko dla nawiązania kontaktu.

O nas admin

2 komentarze

  1. Stephen nie zanudzaj, przecież takie samo prawdopodobieństwo jest, że rozwinęli się na tyle aby zrozumiec, że jak wszyscy się rozwijają to jest dobrze.

  2. Ciekawe jest, że ludzie myślą że są sami we wszechświecie. Ale jeszcze ciekawsze, że są inteligentną rasą. Skoro jeszcze nie okryli że są kierowani na cel, jak każde inne zwierzę czy robak. Kiedy to odkryją, zaczną się zastanawiać kto im wpisał ten program….ale to już inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *